Szukasz naręcznego zegarka? Postaw na drewno!

11 czerwca 2017 Autor admin 0

Zegarek dla wielu z nas stanowi bardzo cenny dodatek. Szukamy tego odpowiedniego. Chcemy, by pasował do naszej osobowości, by pasował do ciuchów, które nosimy, a także szukamy modelu, który ma duszę. Ma coś, czego na próżno szukać w dzisiejszym zmechanizowanym świecie. Niestety trudno znaleźć zegarek, który jest wykonany zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską. W sklepach dominują modele, które zostały wyprodukowane taśmowo. Modele pozbawione duszy i wyjątkowości, modele, które nie różnią się niczym od tysięcy innych na rynku. Jednak warto szukać, bo są jeszcze miejsca w Polsce, gdzie zegarki są tworzone ręcznie z zachowaniem sztuki zegarmistrzowskiej, tym miejscem jest Kraków, a dokładniej pracownia Michała Napierały.

Wyjątkowe zegarki Woodlans

Michał Napierała od 2011 roku zajmuje się projektowaniem i ręcznym wytwarzaniem drewnianych zegarków. Każdy stworzony przez niego egzemplarz jest oznaczony kolejnym numerem. Zegarki są wytwarzane z najlepszego drewna dębowego, są także zabezpieczone woskiem pszczelim, z czasem kolor zegarków szlachetnieje. Sercem zegarka jest sprawdzony mechanizm Citizena. Zegarki są impregnowane bez użycia sztucznych środków, to sprawia, że użytkownik nie ma kontaktu z chemią. Michał Napierała stawia na naturalność w każdym wymiarze. Jego zegarki można znaleźć tutaj: http://www.woodlans.pl/.
Naturalność numerem 1.

Trzeba zaznaczyć, że drewno kiedyś przegrywało z plastikami, ale dziś znowu się do niego powraca. Drewno docenia się za piękno, zapach, ciepły kolor i wyjątkową fakturę.