Najpopularniejsze szkolenia zawodowe

25 czerwca 2017 Autor admin 0

Nasze życie zawodowe diametralnie różni się od tego, które było udziałem, chociażby jeszcze naszych rodziców. Kiedyś wyuczenie się jednego zawodu w zupełności wystarczyło do tego, aby zyskać dobrą i stabilną pracę. Dzisiaj pracodawcy i rynek pracy wymaga od nas nieustannego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Stąd ogromna popularność różnego rodzaju kursów doszkalających czy szkoleń zawodowych.

Szkolenia zawodowe

Kursów zawodowych możemy poszukiwać na własną rękę albo korzystać z tych, na które deleguje nas pracodawca. Zamiast czekać na dobrą wolę pracodawcy, warto wykazać się inicjatywą i zadbać o rozwój zawodowy. Najpopularniejsze kursy zawodowe to różnego rodzaju szkolenia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wystarczy zerknąć na stronę jednej z najstarszych firm zajmującej się szkoleniami w Polsce tarbonus.pl, aby przekonać się, jak dużą część oferty stanowią właśnie kursy BHP. Szkolenie okresowe pracowników inżynieryjno-technicznych, szkolenie z zakresu radiologicznej ochrony pacjenta, zasady i metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach… to tylko jedne z wielu przykładów tego rodzaju szkoleń.

Ogromnym powodzeniem cieszą się również kursy operatorów wózków widłowych. Chętnych na nie brakuje. Można znaleźć również kursy bardziej specjalistyczne, jak operator suwnic, konserwator suwnic, konserwator żurawi przenośnych, operator żurawi wieżowych, kurs gazowego spawania rur czy szkolenie specjalistyczne spawaczy w zakresie zagrożenia wybuchowego i pożarowego w ruchu odkrywkowych zakładów górniczych.

Popularność zyskują także szkolenia z zakresu nowych technologii, a zwłaszcza te, związane z branżą komputerową. Jeżeli myślimy o zrobieniu kursu z dziedziny komputerowej, warto zastanowić się nad tematami takimi, jak programowanie, projektowanie stron www czy grafika komputerowa.

Podstawową zaletą kursów jest fakt, że dają kursantom rzetelną i konkretną wiedzę oraz umiejętności. Ich ukończenie z reguły kończy się wystawieniem certyfikatu, który potwierdza odbycie szkolenia. Tego rodzaju szkolenia bardzo dobrze „wyglądają” w CV. Pracodawcy cenią konkret, a każde z wymienionych szkoleń takim konkretem jest. Szkolenia nie są oczywiście bezpłatne, choć i takie można znaleźć. Jednak jest to inwestycja, która z całą pewnością się opłaca.