Czy warto wynajmować profesjonalnego fotografa?

8 czerwca 2017 Autor admin 0

Prowadząc sklep internetowy doskonale wiemy jaką wagę klient przykłada do zdjęć produktów. To właśnie one odzwierciedlają produkt, który klient chce kupić. Dlatego tak ważne jest to, by to właśnie profesjonalny fotograf wykonał zdjęcia produktów, wykonał profesjonalne sesje fotograficzne. Dlaczego profesjonalista jest lepszy od amatora?

Profesjonalista jest zawsze przygotowany

Nikt nie zakłada czarnych scenariuszy, a te niestety się zdarzają, dlatego profesjonalista ma zawsze zapasowy sprzęt- obiektywy, lampę i kiedy dojdzie do awarii, to po prostu fotograf podmieni sprzęt. Lub zamieni wadliwe egzemplarze na te, które działają. Profesjonalista dba także o to, by mieć kilka kart pamięci. W razie kiedy jedna karta pamięci się zapełni, używana jest następna. Nie dojdzie do sytuacji, że zdjęcia się np. w niewiadomy sposób skasują. Z profesjonalistą podpisujemy także umowę. To właśnie umowa określa, na co dokładnie się umawiasz z fotografem. Na jakie zdjęcia itd. Wiesz, za co płacisz i wiesz, kiedy dostaniesz zdjęcia, za które zapłaciłeś. Najistotniejsza chyba sprawa to jakość. Czy amator wykona dobre jakościowo zdjęcia? No właśnie… Profesjonalny fotograf dba o dobry sprzęt, a tylko taki gwarantuje wysoką jakość zdjęć. Profesjonalista może się pochwalić latami intensywnej nauki, wciąż doskonali swój warsztat. Doświadczenie zdobyte przez profesjonalistę jest na wagę złota, dlatego też decydując się na profesjonalistę, decydujesz się na zdjęcia wysokiej jakości.

Prowadząc sklep internetowy na pewno warto zadbać o to, by produkty, które sprzedajesz odzwierciedlały swój rzeczywisty wygląd. Trzeba pamiętać, że klienci kupują przede wszystkim oczami, więc wygląd jest dla nich bardzo ważny. Najlepiej zdecydować się na zdjęcia wykonane w technice 3D. Klient będzie mógł manipulować fotografią, by obejrzeć ją ze wszystkich stron. Dzięki temu będzie mógł obejrzeć produkt ze wszystkich stron. Będzie bardziej pewny tego co kupuje. Dzięki dobrym zdjęciom produktów, wystawionych w sklepie internetowym zwiększy się też sprzedaż. Na pewno warto zdecydować się na profesjonalnego fotografa, z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji.