Serwisy klimatyzacji w Krakowie

12 kwietnia 2022 Autor admin 0

Układ klimatyzacji samochodowej pracuje dzięki czynnikowi chłodzącemu. Jest wprowadzany w ruch pracą sprężarki klimatyzacji, czyli kompresora. Sprężarka jest napędzana przez pasek wieloklinowy. Przenoszący napęd z koła pasowego na wale korbowym. W samochodach elektrycznych sprężarkę napędza własny silnik elektryczny. Czynnik chłodzący zaś to mieszanina gazów. To on wraz z nią krąży niewielka ilość oleju mineralnego, przeznaczonego do smarowania sprężarki. Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie ma wiele zalet i warto się do nich udać.

Co oferują serwisy klimatyzacji samochodowej w Krakowie?

Dlaczego klimatyzacja nie działa we właściwy sposób? Jeśli sprężarka i nawiewy elektryczne są sprawne, to powodem awarii są nieszczelności. Zauważyć to można po tym, że po uruchomieniu klimatyzacji silnik zaczyna zużywać więcej paliwa.

Nabicie klimy nie rozwiąże problemu, gdyż przypomina dolewanie płynu chłodniczego do nieszczelnego układu. Pompowanie nieszczelnej opony albo wlewanie wody do dziurawego zbiornika. Od czego należy zacząć serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie? Najlepiej od sprawdzenia szczelności.

Przeprowadzenie odgrzybiania układu klimatyzacji samochodowej w Krakowie jest bardzo ważne. Przynajmniej raz do roku, zwłaszcza po sezonie zimowym. W okresie jesiennym i zimowym jest to szczególnie istotne. Warunki pracy klimy samochodowej w Krakowie charakteryzują się zwiększonym wpływem wilgotności powietrza. Prowadzi to do rozwoju wewnątrz układu klimatyzacji szkodliwych bakterii oraz grzybów. Może to oczywiście mieć negatywny wpływ na zdrowie. Serwisy klimatyzacji w Krakowie oferują oczyszczanie układu klimatyzacji samochodowej za pomocą ozonowania. Jest to metoda bardzo skuteczna, ze względu na ogromny potencjał dezynfekcyjny ozonu. Tym samym nie powoduje żadnych negatywnych skutków po zakończeniu usługi. Ozon natomiast błyskawicznie ulega rozkładowi. Dodatkowo nie pozostawia żadnych śladów ani zapachów. W serwisach klimatyzacji samochodowej w Krakowie stosuje się ozonowanie jako rutynową metodę oczyszczania. Nabijanie klimatyzacji w Krakowie przez serwisy jest bardzo proste i nie zajmuje to kilku dni.

Jaki jest czas nabicia klimatyzacji w Krakowie?

Czas potrzebny na nabicie klimatyzacji w Krakowie obejmuje kilka czynności. Bardzo ważne jest, aby je wykonać, aby serwis został przeprowadzony prawidłowo. Kompleksowe nabicie klimatyzacji w Krakowie obejmuje kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim sprawdzenie szczelności, wymianę czynnika wraz z wytworzeniem próżni. Dodatkowo wymianę oleju w klimatyzacji. Czas potrzebny na wykonanie tych czynności to około 1-1,5 godziny. Samo uzupełnienie czynnika zajmuje kilkanaście minut, ale jest rozwiązaniem krótkookresowym. Postępowanie w ten sposób przez dłuższy czas może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń.

Nabijanie klimatyzacji przez serwisy klimatyzacji w Krakowie zawsze odbywa się zgodnie z wymaganiami. Stosuje się wyłącznie czynniki najwyższej jakości. Czas, w którym w klimatyzacji panuje próżnia, jest odpowiednio długi. Dzięki temu układ zostaje w pełni osuszony i oczyszczony przed wprowadzeniem nowego czynnika. Napełnianie w serwisach klimatyzacji samochodowej w Krakowie pozwoli cieszyć się chłodem w upalne dni.