W trosce o bezpieczeństwo. Odpowiednie oświetlenie ogrodu.

14 lipca 2017 Autor admin 0

Właściwe rozplanowanie oświetlenia w ogrodzie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale i z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa. Chodzi zarówno o komfort i wygodę domowników, jak i odstraszanie potencjalnych włamywaczy. Obecnie sklepy z oświetleniem ogrodowym np. lumos.shop.pl są w stanie zaproponować nam lampy ogrodowe, które będą pełniły jednocześnie rolę funkcjonalną i dekoracyjną.

Istnieją w ogrodzie pewne strategiczne miejsca, które bezwzględnie należy oświetlić. Należą do nich schody, taras, ścieżki, zwłaszcza ta główna, prowadząca do drzwi wejściowych. Wracając po zmroku do domu możemy mieć trudność z poruszaniem się po ogrodzie, jeżeli nie będzie on odpowiednio oświetlony. Problem będą miały także osoby, które nas odwiedzają i nie wiedzą, jak rozplanowany jest teren naszej posesji. W ciemności łatwo poślizgnąć się stracić równowagę, nie zauważyć stopnia.

Oświetlmy dobrze wszystkie drzwi wejściowe. Zarówno wejście główne, jak i wejścia boczne. W ten sposób odstraszymy nieproszonych gości. Jeżeli dla bezpieczeństwa planujemy zamontowanie kamer, oświetlenie będzie niezbędne. Tylko przy właściwym oświetleniu, nagrania z kamer spełnią swoją rolę. Równie ważnie jest oświetlenie wjazdu do garażu. Ułatwi nam ono wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garażu, a dodatkowo będziemy mogli łatwiej stwierdzić, czy w pobliżu nie ma podejrzanych osób

Montując oświetlenie ogrodowe we właściwych miejscach, zyskujemy większą kontrolę nad posesją. Ogród może nam wówczas lepiej służyć i stać się bezpieczną przystanią po długim, męczącym dniu.