Video marketing, czyli sposób na wyróżnienie się

24 kwietnia 2017 Autor admin 0

Każda profesjonalna agencja filmowa, telewizyjna czy reklamowa doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnej siły wideo marketingu. Realizacje filmowe czy telewizyjne to już nie tylko kreacja rzeczywistości albo jej dokumentacja. Nagrania video zaczęły rządzić również światem reklamy. Wykonanie profesjonalnego spotu reklamowego czy filmu promocyjnego wymaga równie rzetelnej wiedzy i szerokich umiejętności, jak każdy inny format produkcji filmowej lub telewizyjnej, a usługi tego typu znajdują się w ofercie niemal każdego studia filmowego czy studia reklamy. Takie są potrzeby rynku. Wystarczy wizyta na stronie jednej z agencji reklamowych, by przekonać się, jak dużą część jej oferty zajmują nagrania reklamowe.

Chociaż video marketing jest stosunkowo nową formą promocji produktów i usług, to już zyskał ogromną popularność. Ta skuteczna strategia marketingowa polega na tworzeniu krótkich, bo kilkuminutowych filmów promocyjnych. Można je potem z powodzeniem zamieścić na stronie internetowej przedsiębiorstwa, w social mediach oraz popularnych kanałach, które udostępniają materiały video np. Youtube czy Vimeo.

Co jest głównym celem nagrań video marketingowych? Przede wszystkim tworzenie tzw. szumu wokół własnych produktów. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób o nich mówiło, zdecydowało się zostawić like’a albo ciekawy komentarz. Jeden komentarz, pociąga za sobą kolejny i następne, w efekcie wokół produktu zaczyna się toczyć dyskusja, która może przełożyć się na konkretne decyzje zakupowe. Filmy video to doskonały sposób na wyróżnienie się firmy na tle konkurencji. Istnieje jeden warunek. Muszą być dobrze zrobione, a dobrze oznacza profesjonalnie. Jeżeli wokół marki gromadzi się duże grono odbiorców – fanów, którzy w jakiś sposób angażują się w jej dalszą promocję, to znaczy, że podstawowe założenia video marketingu zostały zrealizowane.