Jak wybrać fotografa na ślub?

10 marca 2019 Autor admin 0

Zdjęcia ślubne to wyjątkowa pamiątka, która uwiecznia moment naszego szczęście i wspólnej, rodzinnej zabawy. Patrząc na nie możemy przypomnieć sobie o łączącej nas więzi, zażegnać niejedną kłótnię lub zwyczajnie powspominać stare czasy. Ważne jest więc, aby fotografie były spójne, pasowały do naszej osobowości, jeśli chodzi o plener ślubny, i estetyki jeśli mowa o fotografiach z wesela.

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Cóż, jest to również jedno z bardziej stresujących wydarzeń pod kątem organizacji. Otóż przygotowania do tego dnia trwają zwykle dość długo, od kilku do kilkunastu miesięcy, jednak warto pamiętać, że wspominanie trwa już do końca życia. Co to oznacza? Że nieocenioną pamiątką są zatem dobre zdjęcia ślubne, które upamiętnią te jedyne w swoim rodzaju chwile i oddadzą przeżywane emocje. Właśnie dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się jakiego fotografa ślubnego wybrać na to wyjątkowe wydarzenia.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim musimy patrzeć na zdjęcia i słuchać znajomych. Rekomendacje od zadowolonych par, które znamy osobiście, to świetna reklama dla fotografa ślubnego. Zawsze możemy zapoznać się z portfolio interesującego nas fotografa na jego stronie internetowej, jak np. https://dwiewieze.pl/, gdzie zapoznamy się z estetyką i kompozycją zdjęć i przekonamy się, jakie fotograf ma pomysły na plenery ślubne. Jeśli już uda nam się zebrać listę fotografów, których zdjęcia nam odpowiadają, pamiętajmy, że zawsze możemy wysyłać e-maila z zapytaniem o dostępność terminu, prośbą o przedstawienie szczegółów oferty i cennik, co pozwoli na dokonanie ostatecznego porównania.

Umowa

Jest to bardzo ważna kwestia, otóż umowa powinna być precyzyjna i odpowiadać na pytania, kto wykonuje zlecenie, komu oraz w jakim terminie. Dokument powinien również precyzyjnie opisywać zakres kupowanej usługi oraz termin przekazania gotowych prac. Bardzo ważna jest cena, zaliczka i odpowiedzialność materialna w sytuacji np. zerwania umowy przez którąkolwiek ze stron. Trzeba też zwrócić uwagę na prawo dysponowania wizerunkami nowożeńców w działaniach promocyjnych fotografa. Te sprawy są zupełnie najważniejsze. Umowy niektórych fotografów potrafią zajmować po kilka stron, na których ustalane są dodatkowe szczegóły, jak np. posiłek dla fotografa na weselu czy możliwość używania dodatkowych lamp, co oczywiście jest ważne – im dokładniejsza umowa, tym lepiej dla nas.