Zastosowanie lamp zewnętrznych

22 stycznia 2017 Autor admin 0

Czy znasz książkę pt. „Tajemniczy ogród”? Nawet jeśli nie czytałeś to nic straconego. Takie miejsce możesz stworzyć samodzielnie. Jak? Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie oświetlenie. Aby uzyskać atmosferę tajemniczości i niepowtarzalności Twojego miejsca zamontuj w ogrodzi lampy zewnętrze oświetlające roślinność różnokolorowym światłem.

Zastosowanie lamp zewnętrznych

Dzięki temu zabiegowi zieleń uzyska większą głębię, a cienie kładące się na trawie nadadzą jej aurę niesamowitości. Pomijając już fakt, iż lampy zewnętrzne mają zastosowanie praktyczne możesz za ich pomocą również modyfikować swój ogród bez konieczności przesadzania drzew. W takim wypadku najkorzystniej jest użyć lamp zewnętrznych zasilanych przy pomocy światła słonecznego. Zawsze może taką lampę przenieść w inne miejsce i oświetlić inną część ogrodu. Używając lamp zewnętrznych możesz podświetlić kilka punktów na przykład oczko wodne czy wybrane rabatki z kwiatami. Bardzo korzystnie w takim świetle prezentują się również rośliny pnącze się po ścianach twojego domu. Pamiętaj tylko, aby światło nie było zbyt mocne. Zbyt silne światło nie tylko wpływa niekorzystnie na Twoje rośliny, ale również powoduję, iż efekt budowanej przez ciebie atmosfery zostaje zburzony. Do oświetlania roślin pnących się po elewacji lub drewnianych kratkach najkorzystniej jest wybrać lampy zewnętrzne umieszczane bezpośrednio w podłożu. Są one bardziej dyskretne, gdyż nie wystają z podłoża ale przede wszystkim ich światło lepiej buduje klimat tajemniczości nadając niepowtarzalnego, ekskluzywnego wyglądu Twojej roślinności. Do oświetlania drzew lepiej sprawdzą się lampy zewnętrze przypominające małe reflektorki, które ręcznie możesz ustawić, aby oświetlały wybrane przez Ciebie miejsce.

Podsumowując zawsze może taką lampę przenieść w inne miejsce i oświetlić inną część ogrodu. Używając lamp zewnętrznych możesz podświetlić kilka punktów np. oczko wodne czy wybrane rabatki z kwiatami. Bardzo korzystnie w takim świetle prezentują się również rośliny pnącze się po ścianach twojego domu.