Bezpieczne kraje egzotyczne dla rodzin z dziećmi

11 stycznia 2017 Autor admin 0

Wiele osób ma obawy przed podróżowaniem z małymi dziećmi do krajów egzotycznych. Lista powodów do niepokoju jest według nich bardzo długa. Po pierwsze taki wyjazd wiąże się zazwyczaj z wielogodzinnym lotem. Po drugie istnieje ogromne ryzyko zachorowania na jedną z chorób egzotycznych. Po trzecie nawet zwykła grypa w zupełnie obcym kraju, gdzie standardy opieki lekarskiej mogą okazać się dużo niższe, jest sporym zagrożeniem. Po czwarte zbyt wysokie temperatury mogą zaszkodzić maluchom. O innych, bardziej ekstremalnych niebezpieczeństwach nie wspominając. Czy istnieją, zatem bezpieczne kraje na egzotyczną wyprawę z dzieckiem u boku?

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Okazuje się, że wiele problemów szukamy na siłę, a rzeczywistość przedstawia się zupełnie inaczej. Wiele biur podróży wychodzi obecnie naprzeciw potrzebom rodzin z małymi dziećmi. Są w stanie zapewnić najmłodszym podróżnikom komfort i bezpieczeństwo. Sami również możemy podjąć wiele kroków, aby uchronić nasze dzieci przed różnymi niedogodnościami i niebezpieczeństwami. Do podstawowych środków ostrożności należy wykonanie zalecanych szczepień oraz konsultacja z lekarzem pediatrą, a także zapoznanie się z komunikatami Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Bardzo ważne jest również przestrzeganie podstawowych zasad dotyczących higieny oraz unikanie miejsc, które wyglądają na zaniedbane i brudne.

Jakie kierunki wybrać na podróż z dzieckiem

Lista egzotycznych krajów, do których możemy bez obaw wybrać się z dzieckiem jest dosyć długa. Z pewnością powinna się na niej znaleźć Tajlandia z rajskimi plażami oraz krystalicznie czystymi wodami. Tutejsze hotele zapewniają maksimum komfortu, a dla dzieci przewidziane są gry i zabawy, animacje oraz brodziki ze zjeżdżalniami. Niejedna restauracja zaproponuje nam menu stworzone z myślą o najmłodszych, podczas gdy my będziemy mogli próbować lokalnych przysmaków. W wielu hotelach istnieje także możliwość wynajęcia opiekunki.

Do bardzo ciekawych propozycji wyjazdowych należą również Emiraty Arabskie, Kenia, Meksyk czy Dominikana. Praktycznie każda zorganizowana wycieczka jest w stanie zagwarantować nam komfort i bezpieczeństwo. Takie egzotyczne podróże z pewnością są dla całej rodziny fantastyczną przygodą oraz źródłem niesamowitych wspomnień. Dla dzieci zaś to całe bogactwo najróżniejszych bodźców. Nie odbierajmy im, zatem możliwości zakosztowania egzotyki.