Piece wolnostojące typu „koza”

22 sierpnia 2018 Autor admin 0

Słysząc określenie „piec typu koza” wyobrażamy sobie niewielkie piecyki, które dogrzewały domy naszych dziadków. Nie wyglądały być może zbyt estetycznie, ale za to dawały upragnione ciepło. Dzisiejsze „kozy” mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne kominki. Na rynku dostępne są również proste modele, dzięki którym z łatwością ocieplimy swoje warsztaty, garaże, czy domki letniskowe. Znajdziemy je w każdym większym sklepie budowlanym czy instalacyjnym. Szeroki wybór „kóz” posiada hurtownia mateomarket.pl.

Zalety pieców wolnostojących z oferty Meteomarket.pl

Ogromną zaletą piecyków wolnostojących jest fakt, że można w nich palić wszystkim, co znajdziemy wokół, a co można zamienić w ciepło. Takie piece są bardzo wydajne oraz oszczędne. Jeżeli poczujemy chłód w danym pomieszczeniu, wystarczy rozpalić w piecu, a już po 15 minutach wnętrze będzie wypełniało przyjemnie ciepło. Piece wolnostojące są niezwykle uniwersalne. Można je wykorzystać w domach, ale również w różnego rodzaju warsztatach, garażach i innych pomieszczeniach gospodarczych. Sprawdzają się także na budowach. Metomarket.pl proponuje wyłącznie piece dobrej jakości, wyprodukowane w naszym kraju. Kupując je wspieramy, zatem nasz rodzimy biznes. Dzięki zastosowaniu cegieł szamotowych piece są w stanie przez naprawdę długi czas utrzymać ciepło. Nie wystygają tak szybko, jak inne piece. Możemy być również pewni bezpieczeństwa ich użytkowania. Piece posiadają wszelkie niezbędne atesty i spełniają rygorystyczne normy i standardy bezpieczeństwa.

Dodatkowe akcesoria

Kupując piec typu koza, warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych akcesoriów, które pomogą nam utrzymać, piec w czystości. Niezbędna jest metalowa szczotka do usuwania osadów popiołu i sadzy. Bez niej trudno nam będzie odpowiednio wyczyścić popielnik. Pomocne okazują się również metalowe szczypce, którymi bezpiecznie przesuniemy rozżarzone szczapy na palenisku. Należy zaopatrzyć się również w szufelkę odpowiedniej wielkości i pojemnik na popiół, najlepiej z pokrywą, aby zanieczyszczenia nie unosiły się w powietrzu. Przyda się również pojemnik na drewno. Tę rolę najczęściej pełnią poręczne wiklinowe kosze.