Jakie są rodzaje baterii prysznicowych?

31 marca 2017 Autor admin 0

Wybór odpowiedniej baterii prysznicowej nie jest łatwą sprawą. Dziś, przy bogatym asortymencie, to naprawdę trudna sztuka, ponieważ wybierając armaturę warto także dopasować ją do designu naszej łazienki. Jakie są rodzaje baterii prysznicowych?

Jakie typy baterii wyróżniamy?

Wyróżniamy cztery najpopularniejsze typy baterii prysznicowych: termostatyczne, jednouchwytowe, dwuuchwytowe, jednouchwytowe podtynkowe. Baterie możemy podzielić jeszcze na dwie generalne grupy w zależności od sposobu ich montażu: naścienne oraz podtynkowe. Baterie naścienne montuje się bezpośrednio do rur, trzeba jednak przyznać, że usuwają się w cień na rzecz baterii podtynkowych, które nie wymagają umieszczania baterii bezpośrednio na instalacji wodnej, ale tutaj konieczne będzie wykucie w ścianie bruzd. Możemy jeszcze wyróżnić baterie jednopunktowe, gdzie uchwyt jest przymocowany do ściany na stałe. Jeśli chodzi o ilość uchwytów mamy do wyboru baterie jednouchwytowe (sterowanie przepływem wody oraz mieszanie ciepłej wody z zimną) oraz baterie dwuuchwytowe (wodę ciepłą i zimną doprowadzają oddzielne kurki, można regulować wielkość przepływu, a także temperaturę).

Dobry jakościowo produkt to podstawa

Bez względu na to, na jakie baterie prysznicowe się zdecydujemy to warto postawić na produkty dobrej jakości. W końcu chcemy, by produkt służył nam długo. Na rynku jest wiele firm, które oferują armaturę w różnej cenie oraz jakości.