Weź pod lupę oferty używanych aut.

29 marca 2017 Autor admin 0

Niski przebieg, bezwypadkowy, idealny stan, fantastyczne wyposażenie, świetnie się prowadzi, garażowane… w ofertach aut używanych czasami więcej jest lukru, niż informacji o faktycznym stanie samochodu. Oferta ma przecież przyciągnąć potencjalnych kupujących. Decydując się na zakup używanego samochodu, podchodźmy do ogłoszeń w prasie czy w sieci z ogromną dozą ostrożności. Przede wszystkim zawsze je zweryfikujmy.

Ocena stanu technicznego auta

Podstawą rzetelnej oceny samochodu jest zbadanie jego stanu technicznego. Pierwszym krokiem w tym kierunku powinna być zawsze próbna jazda. Pozwoli w łatwy sposób „na ucho” wykryć niewłaściwą pracę silnika, luzy w zawieszeniu, stukanie dobiegające ze skrzyni biegów, sygnalizujące poważniejszą usterkę. Oczywiście, nie każdy czuje się na siłach, aby takiej oceny dokonać samodzielnie. Pomóc może zaprzyjaźniony mechanik.

Jazda testowa pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle warto zaprzątać sobie głowę danym autem. Jeżeli tak, wskazany jest także bardziej szczegółowy przegląd, który powinni wykonać specjaliści. Istnieje coraz więcej warsztatów, które za odpowiednią opłatą sprawdzą auto przed zakupem. Przeglądu można również dokonać w autoryzowanym serwisie, który ma dostęp do historii pojazdu. Warto również zastanowić się nad zleceniem szczegółowego badania jednej z firm diagnostycznych np. http://mobilekspert.pl. W krótkim czasie otrzymamy na maila bardzo szczegółowy raport wraz z dokumentacją fotograficzną.