Problem z wypłatą odszkodowania? Co robić?

16 marca 2017 Autor admin 0

Podpisałeś korzystną polisę ubezpieczeniową? Myślisz, że opłacając składki możesz spać spokojnie i nie obawiać się o wypłatę odszkodowania w razie zdarzenia losowego? W rzeczywistości bywa różnie. Problemy pojawiają się dopiero wtedy, gdy zdarzy się sytuacja, która uprawnia Cię do uzyskania odszkodowania.

Firmy odszkodowawcze potrafią świetnie się zabezpieczyć, aby wypłata odszkodowania była przeciągnięta w czasie lub kwota była dużo niższa niż faktyczna wartość roszczenia. Klienci takich firm często mają problem z otrzymaniem pieniędzy na konto nawet pomimo dostosowania się do wszystkich warunków umowy. Najczęściej przeciągają się terminy likwidacji szkody, a co za tym idzie — faktycznego przelania pieniędzy na konto. Bardzo często podważana jest również wysokość roszczenia. Niemal nigdy klient nie otrzyma takiej kwoty, o jaką się ubiega, pomimo przedstawienia wszystkich niezbędnych dokumentów oraz faktur informujących o realnych wydatkach.

Zaproponowana kwota odszkodowania w większości przypadków jest dużo niższa od tej, na którą faktycznie opiewała polisa. Ubezpieczyciele wykorzystują niejasne lub mało precyzyjne zapisy w umowach i interpretują je na swoją korzyść. Wielu klientów tych firm godzi się na niższą kwotę, gdyż nie mają czasu lub po prostu ochoty na dochodzenie swoich roszczeń na drodze sądowej. A szkoda, bo naprawdę warto. Często zasądzona kwota znacznie przewyższa tę, którą proponuje ubezpieczyciel. Warto więc nie poddawać się i nie godzić na wstępnie zaproponowaną wysokość odszkodowania. Kto nie chce na własną rękę przechodzić batalii sądowej, może skorzystać z usług wykwalifikowanych firm prawniczych, które na co dzień specjalizują się w tego rodzaju sprawach. Jeśli uważasz, że masz prawo do wyższego odszkodowania, zajrzyj na http://boleklegal.pl/kancelaria. Tam uzyskasz fachową poradę i pomoc profesjonalistów.