Pomysł na prezent dla dziewczynki i chłopca

10 listopada 2019 Autor admin 0

Pomysł na prezent dla dziewczynki i chłopca

Zabawki przebyły długą drogę od pierwszych prototypów do swoich nowoczesnych wersji, które dobrze znamy dzisiaj. Kiedyś zabawki były proste i wymagały wiele wyobraźni, by zabawa miała sens lub były misternie wykonane z ręcznie robionymi szczegółami — w zależności także od klienteli, dla której były przeznaczone. Zabawki dziś są mocno skategoryzowane i zaszufladkowane pod względem płci dziecka, dlatego też prezentów szuka się pod kątem dla dziewczynki lub dla chłopca.

Zabawa w dom

Dziewczynki zazwyczaj lubią naśladować dorosłych bardziej, niż chłopcy — stąd częste zabawy w dom, rodzinę czy opiekę nad dziećmi. To pewien narzucony przez społeczeństwo schemat, który odbija się na zachowaniu dziecka już w trakcie zabaw w okresie rozwojowym. Z tego powodu często wybieranym i dobrym pomysłem na prezent jest domek dla lalek lub kuchnia dla dzieci w przypadku dziewczynek. Kuchnia zabawka była kiedyś bardzo popularna, choć należała do tych prostszych zabawek. Obecne modele kuchenek dla dzieci raczej nie są drewnianymi kuchniami dla dzieci, a wykonane są z plastiku i sztucznych tworzyw oraz mają znacznie więcej możliwości. Kuchnia drewniana dla dzieci to teraz taki retro akcent, który można zakupić na przykład na https://zabawki-gry.pl/Kuchnie-dla-dzieci,c,28 .

Konik bujany

Dosyć uniwersalnym prezentem będzie stary przyjaciel z piosenki Maryli Rodowicz, konik na biegunach. To świetna zabawka, niezależnie od płci dziecka, choć zdaje się, że częściej wybierana jest dla chłopców. Konik wykonany z drewna to doskonały towarzysz zabaw dla małych i trochę starszych dzieci, który pomoże rozwinąć wyobraźnię, koordynację oraz funkcje ruchowe dziecku.

Zabawki są kategoryzowane pod względem utartych schematów płci i stereotypów ról społecznych, a warto zachować otwartość w temacie. W końcu na przykład kuchnia dla dzieci drewniana będzie idealnym prezentem dla przyszłego cukiernika.