Dlaczego warto zamieszczać unikalne teksty na stronie?

9 lutego 2017 Autor admin 0

ImageStrona internetowa powinna być obfita w unikalne teksty. Jeśli zapewnimy internautom ciekawe artykuły, które będą wnosiły coś w ich życie a na dodatek będą spełniać warunek unikalności, to osiągniemy sukces. Dlaczego? Bo dzięki temu nasza strona internetowa osiągnie wyższą pozycję w Google, a tym samym zyska więcej odwiedzających. Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę i stawia na stworzenie unikalnego contentu na stronie.

Po pierwsze użyteczność, po drugie aspekty prawne

Dzięki temu, że będziemy posiadać unikalne treści na naszej stronie z pewnością przyciągniemy do niej więcej czytelników, którzy zostaną u nas na dłużej. Internauta jest sfrustrowany jeśli szuka w internecie ciekawych treści a na każdej stronie internetowej czyta o tym samym. Oprócz tego, by dostarczyć czytelnikowi treści, która zaspokoi jego głód wiedzy na dany temat, ważne są również aspekty prawne, bo jeśli okaże się, że teksty zamieszczone na naszej stronie są skopiowane z innego tekstu, który chroniony jest prawami autorskimi możemy zapłacić dotkliwe kary. Dodatkowo ciekawe treści podnoszą naszą pozycję w wyszukiwarce Google, co wpływa na większy ruch na naszej stronie internetowej.

Duplicate content- skąd się bierze?

Strony internetowe, które zawierają powielane treści nazywane są duplicate content. Trudno wskazać jakie aspekty powodują problem powielonej treści w Internecie. Może to być lenistwo lub brak świadomości. Czasami brakuje nam po prostu czasu na to, by napisać unikalne i ciekawe artykuły. Wówczas możemy je zamówić u doświadczonego copywritera. Lepiej zapłacić za dobre teksty i spać spokojnie. Co może nas potkać jeśli nasza strona będzie składała się z powielanych treści? O konsekwencjach natury prawnej była już mowa, ale możemy zostać jeszcze ukarani ze strony Google. Google co jakiś czas wypuszcza różnego rodzaju uaktualnione algorytmy takie jak Panda, Pingwin, Koliber. Ich zadanie to wykrycie i ukaranie stron o niskiej jakości.

Sprawdź czy treść jest unikalna

Można sprawdzić, czy treść, którą zamieszczasz na stronie internetowej jest unikalna. Wystarczy skopiować kilka zdań i wkleić w wyszukiwarkę Google lub posłużyć się programem, który sprawdza unikalność treści.