Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

11 stycznia 2017 Autor admin 0

Wśród niechirurgicznych metod usuwania blizn laser jest prawdziwą rewolucją. To nie tylko wyjątkowo skuteczny, ale również bardzo szybki sposób na walkę z bliznami, które są zmorą niejednej osoby i źródłem wielu kompleksów. Niekiedy wystarczy jeden czy dwa zabiegi, aby całkowicie pozbyć się problemu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż jest to metoda całkowicie bezpieczna.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania blizn?

Zabieg związany jest z wypalaniem w skórze setek otworów. Ich liczba waha się od 50 do 100 na centymetr kwadratowy skóry. Dzięki temu nowa skóra oraz naskórek może się odbudować, a sam zabieg daje spektakularne efekty. Nawet skóra, która uległa oparzeniu czy jest zwiotczała odzyskuje swój dawny wygląd. Laser jest skuteczny nawet w tych przypadkach, w których nie sprawdziły się zupełnie inne sposoby usuwania blizn.

Pierwszym krokiem przy wykonaniu zabiegu laserem jest bardzo dokładne oczyszczenie skóry. Następnie nakłada się grubą warstwę kremu znieczulającego. Ból podczas zabiegu może być dosyć duży, a środek znieczulający pozwala go wystarczająco ograniczyć.

Zabieg przebiega według ustalonego wcześniej przez lekarza planu zabiegu. Po dobraniu odpowiedniej mocy i głębokości działania lasera oraz wybraniu kształtu pola zabiegu cały leczony obszar pokrywany jest dokładnie wiązkami promienia laserowego emitowanymi przez urządzenie. Zniszczeniu ulega około 20 % skóry, więc jej odnowa może zacząć się od razu. Już po tygodniu można zauważyć regenerację skóry. Równie szybko przebiega proces gojenia. Z reguły kilka zabiegów wykonywanych co 4 tygodnie wystarczy, aby całkowicie usunąć bliznę.
Usunięcie blizn to nie jedyny efekt zabiegu. W jego wyniku pobudzone zostają głębokie warstwy skóry, które aktywniej produkują kolagen. W rezultacie skóra się naciąga. Efekt jest bardzo zbliżony do tego, jaki uzyskuje się przez lifting bezoperacyjny.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu konieczne jest pozostanie w domu przez około dobę. Należy mieć świadomość, że skóra w miejscu zabiegu jest uszkodzona, a więc może stać się źródłem potencjalnego zakażenia. Zalecana jest duża ostrożność podczas jej pielęgnacji. Nie należy jej przemywać ani ocierać. Trzeba również zrezygnować z kosmetyków. Twarz można umyć w ciągu następnej doby od zabiegu. Natomiast dopiero po dwóch dobach można stosować kremy nawilżające. W niektórych sytuacjach lekarz przepisuje antybiotyk oraz leki antywirusowe.